بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
EN
  • 1403/03/07 - 11:28
  • - تعداد بازدید: 89
  • - تعداد بازدیدکننده: 89
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاندار مرکزی:

هیات‌های اندیشه‌ورز می‌توانند به حل مسائل کمک کنند

استاندار مرکزی در افتتاحیه اولین گفتاورد ملی نخبگان که در دانشگاه اراک برگزار شد گفت: هیات‌های اندیشه ورز در یک گفتمان تحولی و جهادی می‌توانند در حل مسائل موثر باشند.

دکتر فرزاد مخلص الائمه، ششم خرداد ماه در افتتاحیه اولین گفتاورد ملی نخبگان که در دانشگاه اراک برگزار شد، اظهار کرد: ویژگی اصلی رئیس جمهور، تحول‌گرایی به همراه رویکرد جهادی بود.

وی با بیان اینکه هیچگاه تا این اندازه تحول در بین مدیران ارشد کشور وجود نداشته است، افزود: در تمام دوران مدیریتی شهید آیت الله رئیسی، تحول در رأس کار بوده است.

مخلص الائمه اضافه کرد: سند تحول قوه قضائیه با حضور بیش از هزار نخبه عرصه‌ حقوقی و قضایی کشور در زمان آیت الله رئیسی تدوین شد.

وی با اشاره به سند تحول دولت مردمی افزود: صدها سند تحولی در کشور ابلاغ شده ولی هیچ کدام به اندازه سند تحول دولت مردمی پیاده سازی نشده است. بخش قابل توجهی از سند تحول دولت مردمی پیش رفته و امیدواریم دولت آینده نیز پایبند به این سند باشد.

استاندار مرکزی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: در این بیانیه چهار بار واژه فاصله ذکر شده و عنوان شده است که فاصله بین بایدها و واقعیت‌ها، همواره وجدان‌های آرمان‌خواه را آزار می‌دهد ولی این فاصله توسط جوانان مومن، دانا و پرانگیزه طی‌شدنی است.

وی گفت: آنچه که مانع تحقق وضع مطلوب می‌شود، مسائلی است که در فاصله بین واقعیت‌ها و بایدها قرار گرفته‌اند و برای اینکه تحول ایجاد کنیم بایستی مسائل را حل کنیم.

مخلص الائمه با بیان اینکه هیات‌های اندیشه ورز در یک گفتمان تحولی و جهادی می‌توانند در حل مسائل موثر باشند افزود: نقش هیات‌های اندیشه‌ورز در شناسایی و اولویت‌بندی مسائل و شناخت راه‌حل‌ها در یک‌ چارچوب نظام‌مند است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه به زودی خروجی ۳۰ هیات اندیشه‌ورز استان را شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: اگر اندیشه‌ورزی به سمت نظام گفتمان مسئله‌محوری نتیجه‌گرا حرکت کند، مسیر برای رسیدن به وضع مطلوب فراهم می‌شود.

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 171661
کلمات کلیدی
مدیر مرکزی
خبرنگار

مدیر مرکزی