بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/03/14 - 13:08
  • - تعداد بازدید: 45
  • - تعداد بازدیدکننده: 39
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نشست هم اندیشی جذب و نگهداری نخبگان در دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

نشست هم اندیشی در خصوص جذب و نگهداری سرمایه های انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

نشست هم اندیشی در خصوص جذب و نگهداری سرمایه های انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه­های اجرایی استان با حضور دکتر دیلمی عضدی، رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی و سرکار خانم گرامی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در محل بنیاد نخبگان استان مرکزی برگزار شد.

این نشست در راستای تبیین تصویب نامه هیئت وزیران با موضوع جذب سرمایه های انسانی نخبه و مستعد برتر در دستگاههای اجرایی و تبادل نظر درخصوص راهکارهای جذب و نگهداشت ایشان در استان مرکزی برگزار شد. در ابتدای جلسه دکتر دیلمی عضدی ضمن تشریح برخی فعالیت ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان از جمله برنامه ملی شهاب، طرح شهید وزوایی، تسهیلات کاظمی آشتیانی و ... به بیان سیاست های بنیاد ملی نخبگان در خصوص جذب سرمایه های انسانی و نیز تاریخچه برنامه‌ها و اقدامات صورت گرفته تاکنون پرداخت. دکتر دیلمی با بیان اینکه آیین‌نامه مربوطه با پیگیری بنیاد ملی نخبگان در هیئت دولت تصویب شده و در حال حاضر در مرحله نهایی شدن اجرای آن هستیم؛ افزود: در فراخوان اخیر در استان مرکزی ۴۴ درصد متقاضیان از حوزه های فنی و مهندسی، ۲۲ درصد از حوزه‌های علوم پایه، ۲۰ درصد از حوزه های علوم انسانی و ۱۴ درصد از حوزه‌های علوم پزشکی بوده‌اند که در سامانه سینا ثبت درخواست خود را انجام داده‌اند.

در ادامه نیز سرکار خانم گرامی، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی، ضمن تاکید بر رعایت اجرای آیین نامه «جذب و نگهداری سرمایه های انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه های اجرایی » خواستار تعامل و همکاری بیشتر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بنیاد نخبگان در راستای پیشبرد اهداف نظام اداری و اصلاح ساختارهای فعلی شدند و بیان داشتند درصدد هستیم با همکاری بنیاد نخبگان استان و مساعدت استاندار محترم مرکزی شرایط جذب نخبگان را در دستگاه های اجرایی استان تسهیل کنیم. در پایان نشست نیز از فضاهای اداری جدید که با مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان به بنیاد نخبگان استان تخصیص داده شده است؛ بازدید به عمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 159722
کلمات کلیدی
مدیر مرکزی
خبرنگار

مدیر مرکزی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید