بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
 • 1402/05/18 - 13:35
 • - تعداد بازدید: 87
 • - تعداد بازدیدکننده: 87
 • زمان مطالعه : 2 دقیقه

فراخوان| پذیرش پژوهشگر پسادکتری تقاضا محور با مرکز ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی

برنامه مشترک برگزاری دوره‌‌های پسادکتری بنیاد ملی نخبگان و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی با هدف تقویت تیم‌های پژوهشی استادان برجسته و حمایت از توانمندی‌‌های دانش‌‌آموختگان ممتاز کشور، تدوین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برنامه مشترک برگزاری دوره‌‌های پسادکتری بنیاد ملی نخبگان و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی با هدف تقویت تیمهای پژوهشی استادان برجسته و حمایت از توانمندی‌‌های دانش‌‌آموختگان ممتاز کشور، تدوین شده است. در این فراخوان تعداد 22 نفر پژوهشگر پسادکتری مطابق شیوه نامه طرح شهید دکتر چمران، مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار خواهند گرفت.

از تمامی دانش‌‌آموختگان دوره ­های دکتری و یا دانشجویان دکتری که تا ۳۱ شهریور ۱۴۰2 از رساله خود دفاع می­‌کنند و واجد شرایط زیر هستند، دعوت می‌‌شود با مراجعه به سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان به نشانی https://sina.bmn.ir  ضمن آگاهی از استادان میزبان و موضوعات پژوهشی آنان، نسبت به ثبت‌نام و ارسال مدارک تا پایان مرداد ماه ۱۴۰۲ اقدام کنند.

شرایط پژوهشگر پسادکتری:

 1. دارای مدرک دکتری با اخذ درجه عالی از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت عتف.

 2. حداکثر 5 سال از زمان دانش‌آموختگی دکتری در زمان ثبت درخواست گذشته باشد. دانشجویان متقاضی نیز باید گواهی تأیید دانش‌آموختگی تا پایان شهریورماه ۱۴۰۲ را از استاد راهنمای خود که به تأیید مدیرگروه و دانشکده مربوط رسیده باشد، ارائه دهند.

 3. سن متقاضی در زمان ثبت درخواست، بیشتر از 40 سال نباشد.

 4. متقاضی در صورت پذیرش، متعهد به اشتغال تمام‌وقت و حضور مستمر در دوره پسادکتری خواهد بود.

 5. متقاضی در صورت پذیرش، نباید پژوهشگر پسادکتری همزمان تحت حمایت سازمان، مؤسسه یا دانشگاهی دیگر باشد.

 6. متقاضی باید دارای مقالات با استانداردهای کیفی بالا (با نتایج عمیق، جدید و مهم) ترجیحاً در مجلات تخصصی مشهور در رشته خود باشد.

 7. متقاضی باید دارای 2 توصیه‌نامه علمی به زبان فارسی از اعضای هیئت علمی با مرتبه حداقل دانشیاری که متخصص در رشته وی هستند، باشد.

 8. متقاضی، منع قانونی (مانند مشمول سربازی بودن) برای پژوهش تمام‌وقت در طول دوره پسادکتری نداشته باشد و دارای صلاحیت عمومی و عدم منع قانونی برای عقد قرارداد پژوهشی باشد.

تبصره: زایمان و بیماری خاص به تشخیص کمیته انتخاب می‌تواند تا دو سال به موارد 2 و 3 اضافه کند.


***
ما را در شبکه‌های اجتماعی به آدرس bmnirann@ دنبال کنید.

برای اطلاع از طرح‌های بنیاد ملی نخبگان اینجا کلیک کنید.

 

 • گروه خبری : اخبار
 • کد خبر : 166747
کلمات کلیدی
مدیر مرکزی
خبرنگار

مدیر مرکزی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید