بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1400/12/25 - 10:52
  • - تعداد بازدید: 89
  • - تعداد بازدیدکننده: 80
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به همت بنیاد نخبگان استان مرکزی برگزار شد:

دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران

رئیس بنیاد نخبگان به همراه کارشناسان بنیاد و تعدادی از نخبگان و مستعدین برتر با جانباز حاج حسن ربیعی و آزاده علی جعفر وثاقی محب دیدار کردند.

 بنیاد نخبگان استان مرکزی

به مناسب گرامیداشت روز پاسدار و روز شهدا با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان مرکزی و کارشناسان و تعدادی از مستعدین برتر، از یکی از جانبازان سرافراز شهر اراک، جانباز حاج حسن ربیعی دیدار و با اهدای لوح سپاس و هدیه‌ایاز ایثار و فداکاری ایشان تجلیل به عمل آمد.

در این دیدار دکتر حامد دیلمی عضدی گفت: امنیت و آسایش امروز جامعه مرهون فداکاری و ایثار رزمندگان و شهدا هست. و ما وظیفه داریم قدردان ایثار و فداکاری‌های همه جانبازان و شهدا باشیم. همچنین در این دیدار جانباز ربیعی نیز با بیان خاطراتی از جنگ و دفاع مقدس، نحوه جانبازی و مجروحیت خود را تعریف نمودند. شایان ذکر است ایشان از جانبازان ۷۰ درصد هشت سال دفاع مقدس است که از ناحیه دست، پا و کمر و نخاع آسیب دیده اند.

در دیدار دیگری نیز که از یکی از آزادگان سرافراز شهر اراک، علی جعفری وثاقی محب صورت گرفت، آزاده وثاقی محب با بیان خاطراتی از جنگ و دفاع مقدس، نحوه اسارت خود را تعریف نمودند و گفتند به مدت ۲۴ ساعت در تک دشمن محاصره بودند و در نهایت پس از ۲۴ ساعت مقاومت با اتمام مهمات و نرسیدن نیروی کمکی مجبور به تسلیم شدند. شایان ذکر است ایشان در مدت اسارت خود که بیش از سه سال طول کشید به عنوان مفقودالاثر بود چرا که نام وی به همراه سایر اسرا که به تعداد ۶۰۰ نفر بودند به صلیب سرخ اعلام نشده بودند. مستعدین برتر شرکت کننده نیز ضمن تشکر از فداکاری‌ها و از خودگذشتی ایشان سوالاتی درباره وضعیت اردوگاه و شکنجه ها  و نیز نحوه برخورد نگهبانان و… پرسیدند و با وضعیت اسرا و نحوه آزاد شدنشان و… آشنا شدند. در پایان این دیدار نیز با اهدای لوح سپاس و هدیه‌ایاز ایثار و فداکاری ایشان تجلیل به عمل آمد.  

  • گروه خبری : اسلاید شو
  • کد خبر : 157166
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

 بنیاد نخبگان استان مرکزی  بنیاد نخبگان استان مرکزی  بنیاد نخبگان استان مرکزی  بنیاد نخبگان استان مرکزی