بازدید علمی- تخصصی از شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

تعدادی از نخبگان و استعدادهای برتر استان مرکزی در تاریخ ۲۲/۰۵/۱۳۹۶ از شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) بازدید نمودند و با  توانمندی ها، محصولات، نحوه تولید آلومینیوم در این شرکت آشنا شدند.

در ابتدا بازدید کنندگان پس از ورود به شرکت در واحد روابط عمومی مورد استقبال و خوش آمد گویی مسئولین شرکت قرار گرفته و نسبت به معرفی شرکت اقدام نمودند. پس از معرفی شرکت توسط کارشناس روابط عمومی کلیپی به مدت ۱۵ دقیقه پخش شد  که به معرفی تاریخچه شرکت و نیز محصولات و شرکتهای وابسطه به صنعت آلومینیوم  در آن معرفی  شد. و پس از پذیرایی مختصر و با حضور کارشناسان شرکت از واحدهای مختلف بازدید به عمل آمد و شرکت کنند گان در این بازدید از نزدیک با فرایند تولید شمش آلومینیوم و نحوه کار دستگاه های مختلف آشنا شدند و در حین بازدید سوالات خود را مطرح کردند. بازدید از بخش های محختلف صورت گرفت از جمله کارگاه های : کارگاه ریخت ، کارگاه آند سازی: شامل  دو بخش ساخت و پخت آند (روباز و روبسته) ، کارگاه میله گذاری، واحد کنترل کیفیت، واحد توزیع برق احیاء ، واحد آزمایشگاه و...

این بازدید راس ساعت ۱۳:۱۵ و با گرفتن تعدادی عکس در محوطه کارخانه و نیز درب ورودی شرکت به پایان رسید.

معرفی محل بازدید:

ایرالکو به عنوان اولین تولید کننده شمش های آلومینیوم در ایران ، در زمینی به مساحت ۲۳۲هکتار در کیلومتر ۵ جاده اراک تهران واقع گردیده است. موضوع تأسیس کارخانه ایرالکو در سال ۱۳۴۶ به تصویب هیأت دولت رسید و اقدامات مربوط به نصب تأسیسات و ساختمان از سال ۱۳۴۷آغاز گردید و در سال ۱۳۵۱ با دو خط تولید و ظرفیت ۴۵۰۰۰ تن در سال مورد بهره برداری قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر به پروسه تولید ، ظرفیت تولید آلومینیوم اولیه به ۱۲۰۰۰۰تن در سال رسید که شامل انواع شمشها به صورت تی بار ، هزار پوندی ، آلیاژهای ریخته گری ، بیلت ، اسلب و... می باشد. متعاقبا و به منظور رعایت مسائل زیست محیطی کلنگ احداث کارخانه تولید آلومینیوم با تکنولوژی ۲۰۰ کیلو آمپر در سال ۱۳۸۱ به زمین زده شد و در سال ۱۳۸۶ به بهره برداری رسید .ظرفیت تولید شرکت آلومینیوم ایران در حال حاضر و با احتساب خروج خطوط ۱ و ۲ کارگاه قدیم به ۱۷۵۰۰۰ تن در سال بالغ گردیده است .حدودا ۱۱۰۰۰ کارخانه و کارگاه با بیش از ۲۵۰۰۰۰ نفر در صنایع وابسته به آلومینیوم اشتغال دارند.